Батькам, які хочуть допомогти дитині добитися успіху

Поради батькам зараз всюди, але за більшістю не стоїть нічого цікавого і серйозного. Що на це каже наука?

1. Працюйте над собою
           Це правило автори багатьох книг для батьків не враховують, а це, можливо, саме важливе. Хочете мати щасливих дітей? Тоді не забувайте самі жити з радістю. У щасливих батьків щасливі діти, а депресія у батьків викликає проблеми з поведінкою у дітей. І справа не в генетиці. А в чому? Передусім, в співвідношенні роботи і особистого життя.
Ваш стрес — не тільки ваш стрес. Дослідження показують, що стрес у батьків ослаблює інтелект дітей, виснажує імунну систему, підвищує ризик ожиріння, психічних захворювань, діабета, алергії, навіть, погіршення стану зубів. Так, ви є для них взірцем. Тому семеро з десяти дітей регулярно порівнюють себе з батьками в плані відношення до всього.
                Тому перший крок в турботі за дітей – це турбота про себе.
     2. Автономія
          Так, мами і тата, які дуже опікують своїх дітей: ваші діти розквітнуть, коли у них є власний простір. Дітям живеться краще, коли вони самі можуть складати плани або хоча б їх слово щось значить. Навіть, має сенс, щоб вони самі вибирали для себе покарання.
Це підвищує мотивацію слідувати правилам. Вчені Каліфорнійського університету дослідили, що у дітей, які самі планують свій час, ставлять задачі на тиждень і оцінюють свою роботу, розвивається префронтальна кора і інші ділянки мозку, які допомагають більш когнітивному контролю над їх життям. Ці навики допомагають дітям дисциплінувати себе, уникати відволікаючих факторів, звішувати всі «за» і «проти».
               Другий крок, коли дитина сама вибирає собі винагороду, то вона більш мотивована досягти результату.
     3. Комунікація
          Як краще скористатися тим часом, коли родина проводить разом за столом?
По-перше, потрібно пам’ятати, що батьки говорять за столом дві третини всього часу, проведеного за столом. І це проблема. Так що ваша перша мета – перевернути це співвідношення – нехай більше говорять діти.
Друге - потрібно кожен день вчити своїх дітей якому–небудь новому слову. Маса досліджень підтверджують, що одна з головних детермінант успіху в школі – це словниковий запас. А також з дітьми потрібно розмовляти, що значить – бути частиною родини, які ваші сімейні цінності. Фактично – вибудувати сімейну стратегію. «Сядьте і скажіть: от є десять наших головних цінностей. Ось такою родиною ми хочемо бути. «Ми хочемо бути родиною, яка не свариться, або ми хочемо бути родиною, яка ходить в походи і т.д.».
Дослідження Університету Еморі показують, що діти, які знають більше про історію своєї родини, більш впевнені, що можуть контролювати світ навколо себе, демонструють більше впевненості в собі. А якщо немає сімейної вечері?
               То може варто розпочати таку традицію, навіть, якщо це раз на тиждень.
     4. Любов
          Недостатньо просто направляти і захищати. Крім того, дітям потрібні не тільки батьки, брати і сестри. Дослідження показують, що присутність дорослого, якому діти довіряють (не батьків), підвищує відчуття підтримки і задоволеність життям більш, ніж на 40%. І якщо вибирати, хто цей дорослий, то краще за все це бабуся. Діти, які проводять достатньо часу з бабусями і дідусями, більш схильні до співпраці і співчуття, краще розуміють проблеми інших.
А чим більше людей люблять дитину, тим краще і комфортніше вона себе почуває.
Діти на 58% відчувають близькість з тим, хто регулярно демонструє їм свою любов і повагу.
               Вони — нове покоління. У них є шанс стати краще нас, так дайте їм цей шанс!